OLYMPUS DIGITAL CAMERA

۱۰۱زندانی کمتر از ۶ماه حبس در زنجان آزاد شدند

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان گفت: با توجه به بخشنامه قوه قضائیه و در راستای اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری؛ ۱۰۱ زندانی کمتر از ۶ ماه حبس در این استان به مرخصی منجر به آزادی رفتند.

کریمی با بیان این مطلب که مرخصی تعطیلات نوروزی زندانیان استان  که قابلیت تمدید ۱۵ روزه نیز داشت، ۵۷۳ نفر بود افزود: سال گذشته با گذشت کمک ستاد دیه کشور و استان، شاکیان، همچنین خیران زنجانی ۳۱۳ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شدند که ۱۳ نفر آنان از بانوان بودند.
کریمی خاطرنشان کرد: امسال نیز تاکنون ۱۴ زندانی توسط کمک های مردمی، ستاد دیه و گذشت شاکیان از ندامتگاه رهایی یافتند.
کریمی با اشاره به بدهی ۹ میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریالی کل محکومان امسال، خاطرنشان کرد: با تلاش های مددکاران از این میزان بدهی ۳۱میلیارد و ۹۸۲ میلیون ریال توسط شاکیان گذشت شده است.
بر اساس آمار اعلام شده، باقیمانده مبالغ کمک به زندانیان نیز در سایر زیرمجموعه ها مانند اعسار و پرداخت بیمه هزینه شده است.
وی اضافه کرد: ستاد دیه کشور و این استان در قالب تسهیلات بانکی و کمک های بلاعوض تا کنون بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ ریال برای آزادی زندانیان کمک کرده اند.
هزینه های اهدایی خیران، تنها برای زندانیانی که محکومیت آنها پرداخت مهریه، بدهی مالی، نفقه، حوادث کارگاهی و تصادف است، را شامل می شود.
سال گذشته بیش از ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال عیدی به بیش از ۵۵۰ خانواده زندانیان به طور نقدی و سبد اختصاصی کالا پرداخت شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*