گردهمائی مسئولین قضائی استان در زندان مرکزی زنجان

به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه جمع زیادی از مسئولین قضائی استان با هدف دیدار چهره به چهره با مددجویان زندانهای استان در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی حضور یافتند .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : در ابتدای این مراسم علاء الدین کریمی مدیر کل زندانهای استان ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت اله بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای حضرت امام خمینی (ره) از اقدامات رئیس کل دادگستری استان و مسئولین قضائی استان در کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان قدردانی نموده و با بیان کاهش ۱۹ درصدی جمعیت زندانیان استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  از نتایج این اقدامات صورت گرفته در کاهش جمعیت کیفری زندانها  به ویژه  ایجاد شرایط مطلوب اسکان و ارائه هرچه بهتر خدمات  اصلاحی و تربیتی به مددجویان خبر دادند .

کریمی مدیر کل زندانهای استان با اشاره به نقش بازدارندگی زندان برای مجرمین به عادت و اثرات مهم آن در برقراری نظم و امنیت و آرامش در جامعه ، استفاده از ظرفیت های قانونی مجازات های جایگزین حبس به ویژه در جرائم کم اهمیت را از مجموعه قضائی استان را خواستار شدند .

در ادامه این مراسم صفوی قائم مقام رئیس کل دادگستری استان به نتایج تغییر رویه صورت گرفته در تصمیمات قوه قضائیه اشاره نموده و بر پرهیز قضات در صدور قرار بازداشت و یا تأخیر در پذیرش قرار صادره تأکید نموده و بر ضرورت استفاده قضات از ظرفیت های قانونی استفاده از مجازات جایگزین حبس به عنوان رویه دستگاه قضا که در قانون اساسی نیز پیش بینی شده است اشاره نمودند .

در این گردهمائی خسروی معاون برنامه ریزی رئیس کل دادگستری استان گزارشی از اقدامات دستگاه قضائی استان در  استفاده از مجازات های جایگزین حبس ارائه واز صدور ۵۰ حکم قضائی حبس الکترونیکی خبر داده  و وضعیت استان را در این حوزه در مقایسه با کشور بسیار مطلوب ارزیابی نمودند .

در پایان این گردهمائی از تعدادی از قضات استان و رئیس زندان شهرستان ابهر که نقش بسزائی در کاهش جمعیت کیفری داشتند با اهداء لوح تقدیر و جوائز  نقدی قدردانی بعمل آمد .

لازم به ذکر است پس از پایان گردهمائی قضات که با حضور بیش از ۵۰ نفر از مسئولین قضائی استان در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی برگزار گردید ،طبق برنامه ریزی مدون و دقیق صورت گرفته و پس از بازدید کامل از اندرزگاههای زندان مرکزی ، مسئولین قضائی با استقرار در محل تعیین شده در زندان های مرکزی ، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی ، کانون اصلاح و تربیت از نزدیک و به صورت چهره به چهره با مددجویان حوزه قضائی خود دیدار و ضمن استماع عرایض آنان ، دستورات قضائی لازم در خصوص رسیدگی به پرونده قضائی آنان را صادر نمودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*