مدیر کل زندانهای استان زنجان : تاکنون ۵۴ زندانی در استان محکوم به حبس الکترونیکی شده اند .

حبس الکترونیک به نوعی از کنترل مجرمان گفته می شود که در آن فرد در محدوده مشخص و با استفاده از سامانه الکترونیک هوشمند و در محدوده از پیش تعیین شده کنترل می شود که این منجر به کاهش جمعیت کیفری زندانیان خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : علاء الدین کریمی مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اینکه پابند الکترونیکی نقش به سزایی در کاهش جمعیت کیفری زندانها خواهد داشت افزود : علاوه بر کاهش جمعیت کیفری زندانها این امر باعث می شود زندانی در کنار خانواده خود دوران محکومیت خود را سپری کرده و بتواند خانواده خود را از آسیب های متعدد در امان نگهدارد .

ایشان در ادامه با اشاره با رتبه بسیار مطلوب استان زنجان در موضوع استفاده از مجازات های جایگزین حبس به ویژه استفاده قضات  از محکومیت های حبس الکترونیکی افزود : تاکنون ۵۴ نفر در سطح استان به حبس الکترونیکی محکوم شده اند که از این تعداد ۱۶ نفر تاکنون آزاد و ۳۸ نفر در حال تحمل حبس الکترونیکی هستند .

در پایان این گزارش کریمی مدیر کل زندانهای استان از تدابیر اتخاذ شده از سوی مسئولین قضائی استان به ویژه تأکیدات حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان در استفاده قضات از مجازات های جایگزین حبس با هدف کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان قدردانی نمودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*