مدیر کل زندانهای استان زنجان : گذشت اولیای دم و نجات ۲ زندانی از حکم قصاص

با تلاش های صورت گرفته از سوی مسئولین قضائی ، ریش سفیدان و همکاران زندان در یک هفته گذشته ۲ زندانی که به جرم قتل عمد به قصاص  محکوم شده بودند با رضایت اولیاء دم از اجرای حکم اعدام رهایی یافتند.

علاء الدین کریمی کریمی مدیر کل زندانهای استان  در ادامه با بیان این مطلب که این دو زندانی به  نام های ( ح . د ) که از سال ۱۳۸۶ و ( ب . ر ) از سال ۱۳۹۰ در یکی از روستاهای حومه شهرستان های خدابنده و سلطانیه مرتکب قتل عمد شده بوده  و در زندان مرکزی زنجان در حال تحمل حبس بودند و حکم اعدام آنها پس از طی مراحل قانونی و قضائی در مرحله اجرا بود با زحمات و تلاشهای ریش سفیدان محلی و همچنین مسئولین قضائی و همکاران زندان از خانواده مقتولین اخذ رضایت گردیده و این ۲ زندانی در روز اجرای حکم و در پای چوبه دار از قصاص رهایی یافتند .

در پایان مدیر کل زندانهای استان با ابراز خرسندی از گسترش فرهنگ گذشت و بخشش در سطح جامعه از تلاشها و میانجیگری ریش سفیدان محلی ، مسئولین قضائی به ویژه همکاران زندان در انجام این امر خداپسندانه و خیر خواهانه که به ترویج روحیه صلح و سازش و عفو و همچنین نجات افراد جامعه و بازگشت آنان به جامعه منجر می گردد قدردانی کرد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*