مدیر کل زندانهای استان زنجان :اجرای ۱۱۴ مورد حبس الکترونیکی در استان زنجان

از ابتدای اجرای طرح پابند الکترونیکی در کشور تا کنون از ورود ۱۱۴ نفر به داخل زندانهای استان زنجان  جلوگیری شده است .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : علاء الدین کریمی مدیر کل زندانهای استان با بیان این خبر افزودند : با تلاش های صورت گرفته از سوی مراجع قضائی استان در طول حدود ۹ ماه از اجرای این طرح در سطح استان ۱۱۴ نفر از محکومین توسط قضات استان به تحمل حبس الکترونیکی محکوم و به این ادارۀ کل معرفی شده اند .

مدیر کل زندانهای استان گفتند : در حال حاضر از ۱۱۴ نفر  زندانی معرفی شده توسط مسئولین قضائی برای اجرای مجازات حبس الکترونیکی تعداد ۴۰ نفر آزاد و ۷۴ نفر تحت نظارت هستند .

کریمی در ادامه با اشاره به ضرورت اجرای مجازات حبس برای مجرمین به عادت و همچنین اخلال گران نظم و امنیت جامعه ، بهره مندی از مجازات های جایگزین حبس برای جرائم کم اهمیت و جلوگیری از ورود این افراد به زندان را فرصتی بسیار مناسب در کاهش جمعیت زندانهای استان دانسته و در این خصوص از تلاش ها و زحمات مسئولین قضائی استان قدردانی نمودند.

ایشان در پایان برنامه ریزی دقیق برای رسیدن به اهداف اصلاحی و تربیتی به ویژه برگزاری دوره های آموزشی  ، اشتغال ، برنامه های فرهنگی ، هنری و … در داخل زندانها را منوط به پائین بودن جمعیت کیفری زندانها دانستند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*