OLYMPUS DIGITAL CAMERA

برگزاری جلسه شورای قضائی استان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی زنجان

با حضور رئیس کل دادگستری ، دادستان مرکز استان ، معاونین رئیس کل ، مدیر کل زندانهای استان و رؤسای دستگاههای زیر مجموعه قوه قضائیه جلسه شورای قضائی استان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی زنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی ایران گفت : ملت ایران می بایست همواره قدردان امام و این انقلاب باشند چرا که این نعمت بزرگ به آسانی به دست نیامده است و جان فشانی های فراوانی در به ثمر رسیدن آن صورت گرفته است که آخرین آن شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بوده است .

رئیس کل دادگستری استان در این جلسه به اجرای کامل دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری در مجموعه دستگاه قضائی استان تأکید و تلاش قضات استان را در بهره گیری از مجازات های جایگزین حبس و استفاده از تأسیسات قانونی به ویژه همراهی در تقسیط و قبولی اعسار ، تعدیل احکام صادره ، آزادی مشروط و مدیریت بهینه در جلوگیری از ورود افراد به زندان به ویژه در جرائم کم اهمیت را خواستار شدند .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی از تلاشهای مدیریت و کارکنان زندانهای استان قدردانی نموده افزودند : یکی از ابزار های مهم در اصلاح و تربیت زندانیان بهره گیری از ابزار طبقه بندی صحیح زندانیان است که به عنوان یک تکلیف بزرگ بر عهده سازمان زندانهاست و می بایست از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های موجود برای دست یابی به این امر مهم استفاده کرد .

در ابتدای این جلسه جوادی مدیر کل زندانهای استان با تبریک ایام دهه فجر گزارش تحلیلی کاملی از وضعیت زندانهای استان به ویژه مقایسه جمعیت کیفری زندانهای استان در سال جاری و سنوات گذشته را ارائه و به برخی از موانع و مشکلات موجود در سطح زندانها اشاره گفت : ازدحام جمعیت کیفری زندانها  ،  فرسودگی  برخی از زندانها ، کمبود نیروی انسانی و پرسنل وظیفه و محدودیت های اعتباری مهمترین دغدغه در مجموعه زندانها بوده که بدون همراهی دستگاههای ذیربط امکان رفع این مشکلات میسر نخواهد بود .

در پایان این جلسه رئیس کل دادگستری استان با استقبال از گزارشات ارائه شده توسط مدیر کل زندانهای استان ، دستورات لازم در خصوص رسیدگی به موانع مطروحه را صادر نمودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*