زندان مرکزی زنجان میزبان همایش کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان

به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران همایش کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان به میزبانی زندان مرکزی زنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : در این  همایش که با شرکت بیش از ۱۵۰ نفر از مسئولین قضائی استان برگزار شد ، حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی ضمن تبریک ایام فرخنده دهه فجر گفت : همه مردم و مسئولین این نظام باید قدردان خون شهداء و امام و انقلاب باشند چرا که جان انسانهای پاک در به ثمر رسیدن و نگهداری این انقلاب فدای این آرمان ها شده است .

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با قدردانی از تلاش مسئولین قضائی به ویژه اقدام گسترده در کاهش جرائم مالی به ویژه زندانیان مهریه و کاهش جرائم خشن در استان افزودند : مهمترین هدف قانون گذاری حفظ نظم و انضباط اجتماعی در جامعه است که دست یابی به این اهداف با غربالگری صحیح مجرمین به عادت و اخلال گران نظم جامعه با زندانیان با جرائم کم اهمیت امکان پذیر خواهد بود .

رئیس کل دادگستری استان زنجان محکومین  به  مجازات های جایگزین حبس را ۹ درصد اعلام که این میزان  نیازمند پیگیری و جدیت مسئولین قضائی استان در دستیابی به میزان ۱۵ درصدی اعلامی از سوی قوه قضائیه خواهد بود .

تلاش در جهت کاهش ورودی های زندان و همچنین تعیین و تکلیف زندانیان تحت قرار از مهمترین مباحث مطرح شده در این همایش بود .

در ابتدای این همایش جوادی مدیر کل زندانهای استان ضمن تبریک ایام فرخنده پیروزی شکوهمند ایران اسلامی و هدایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب ( مد ظله العالی ) از حضور مسئولین قضائی در همایش قدردانی و با ارائه گزارش اجمالی از وضعیت جمعیت کیفری زندانهای استان به برخی از مشکلات موجود از جمله فرسودگی زندانهای مرکز استان و  کمبود های اعتباری در حوزه های مختلف اشاره و بهره گیری از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استفاده از مجازات های جایگزین حبس و کاهش ورودی های زندانهای استان با هدف دستیابی اصلاح و تربیت مددجویان را از مسئولین قضائی استان خواستار شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*