بررسی برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان زنجان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندانهای کشور

قهرمانی نماینده ویژه رئیس سازمان و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندانهای کشور با حضور در زندانهای استان زنجان از نزدیک روند اجرای برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندانهای این استان را بررسی کرد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : در این سفر یک روزه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندانهای کشور با حضور در جمع زندانیان زندان مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی زنجان بر حفظ کرامت زندانیان به عنوان اصل مهم در زندانبانی اسلامی اشاره گفت : زندانیان با تحمل حبس هزینه جرم ارتکابی خود را که همان سلب آزادی اجتماعی است پرداخت می کنند و بر اساس حقوق انسانی و شهروندی هیچ تفاوتی بین زندانیان با سایر افراد جامعه وجود ندارد .

قهرمانی در جمع زندانیان زنجان برنامه های کاهش جمعیت کیفری را تشریح افزودند : بهره گیری از ظرفیت های قانونی کاهش جمعیت کیفری زندانها در قالب دستورالعمل های سازمانی به دستگاه قضائی ابلاغ گردیده و خوشبختانه مسئولین قضائی و مدیریت زندانهای استان عزم راسخی در بهره گیری از پتانسیل های قانونی در کاهش ورودی زندانها با استفاده از مجازات های جایگزین حبس دارند .

معاون  توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندانهای کشور در ادامه حبس را فرصت مناسبی برای خودسازی زندانیان و تعمق و تفکر در گذشته دانسته تا با بهره گیری از برنامه های فرهنگی و مذهبی زندانها و عبرت از خطاهای گذشته مسیر صحیح حرکت در آینده را به دست آورند .

لازم به توضیح است در این سفر یک روزه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان پس از برگزاری جلسات متعدد در حوزه کاهش جمعیت کیفری زندانیان از اماکن مختلف زندان های مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی زنجان از جمله بندهای نگهداری مددجویان ، اماکن فرهنگی ، ورزشی و بهداشتی بازدید و با مددجویان به صورت چهره به چهره دیدار نمودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*