دیدار مدیر کل زندانهای استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه

در اولین روز از هفته قوه قضائیه مدیر کل زندانهای استان به همراه اعضای شورای قضائی استان  با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان زنجان : حجت الاسلام  اسماعیل صادقی نیارکی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به مناسبت هفته قوه قضاییه ضمن گرامی داشت هفته قوه قضاییه و شهدای هفتم تیر  بالاخص شهید مظلوم دکتر بهشتی و ۷۲ یار با وفایشان  از تعیین تکلیف محکومان مالی در زندانهای استان خبر داد وگفت :با اقدامات جهادی و انقلابی امروز  34 درصد جرایم در استان کاهش یافته و ۱۴ درصد زندانیان جرایم مالی غیر عمد از زندان آزاد شدند .

وی با بیان اینکه در زندان های استان حتی  یک زندانی به خاطر مهریه نداریم  بیان کرد : با برنامه ریزیهاو اقدامات انجام شده در کاهش جمعیت کیفری استان توفیقات بسیار خوبی بدست آمده است بطوریکه استان از این حیث جزء  5 استان  اول کشور هست

رییس شورای قضایی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در گذشته از وجود چند موضوع رنج می برد که یکی از این موضوعات خشونت  بود که با اقدامات انجام شده با کاهش ۳۴ درصدی قتل ها در استان مواجه هستیم که اقدام بسیار ارزشمندی است .

رییس کل دادگستری استان اظهار کرد :در استان در راستای تحکیم بنیان خانواده و توجه به حوزه خانواده اقدامات بسیار اثر گذاری انجام شده که از جمله این کارها راه اندازی سامانه تصمیم در بهزیستی در کلیه شهرستانها است که با فعالیت این سامانه با کاهش ۱۴ درصدی طلاق در استان مواجه هستیم 

صادقی نیارکی با بیان اینکه از برنامه های دستگاه قضایی استان حضور در مساجد و مصلا های نماز جمعه استان در سال ۹۸ و دیداری چهره به چهره با مردم از اقشار مختلف جامعه و شنیدن صحبتها در یک فضای صمیمی و رسیدگی به مشکلات مردم را اقدامی مهم و اثر گذار در استان برشمرد

وی با تقدیر از ائمه جمعه استان در همراهی و مشارکت در جشن گلریزان امسال  افزود : با کمک های مردمی امسال نزدیک ۳ میلیارد تومان کمک های نقدی و تعهدی  جمع آوری شد که استان از حیث مبلغ رتبه دوم کشوری را دارد.

آیت الله علی خاتمی در این دیدار  ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامی داشت  یاد و خاطره معمار دستگاه قضایی  شهید مظلوم دکتر بهشتی  و یاران با وفای ایشان  تصریح کرد: هیچ کشوری در برابر تحریم‌های ناجوانمردانه نمی‌توانست بایستد که جمهوری اسلامی این افتخار را داشت.

امام‌جمعه زنجان گفت: پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی امروز کشور در اوج قدرت و عزت قرار دارد و مهمترین مساله برای استکبار جهانی، مقابله با جمهوری اسلامی است.
وی اظهار داشت: پس از رحلت امام خمینی(ره) دنیا منتظر از بین رفتن انقلاب اسلامی بود اما ۳۱ سال بعد از رحلت ایشان هنوز انقلاب با همان صلابت دوران امام(ره) به مسیر خود ادامه می‌دهد.
 خاتمی خاطرنشان کرد: اقدامات خیلی بزرگ و ارزنده‌ای در طول بیش از ۴۰ سال در کشور انجام شده که با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.
وی افزود: قدرت و عزت انقلاب اسلامی بعد از ۴۰ سال با سایر انقلاب‌ها از قبیل انقلاب فرانسه و روسیه نیز قابل مقایسه نیست.
امام‌جمعه زنجان گفت: یاد و خاطره تمام شهیدان به‌ویژه معمار دستگاه قضایی، شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان و شهید سلیمانی را گرامی می‌داریم.
وی با بیان اینکه قانون اساسی، نحوه مدیریت مملکت را در قالب سه قوه مشخص کرده است، اظهار داشت: تفکیک وظایف و استقلال قوای سه‌گانه صورت گرفته ولی سخت‌ترین بخش امور، قضاوت است.
آیت الله  خاتمی خاطرنشان کرد: قضاوت حتی اگر در محضر عدل الهی و امیرالمومنین(ع) هم باشد، نیمی از مراجعان ناراضی هستند زیرا خود را محق می‌دانستند.
وی تصریح کرد: قضاوت، کار سخت و دشواری است اما برکات زیادی نیز در روز قیامت دارد.
امام جمعه زنجان، اعتماد عمومی را بزرگترین سرمایه اجتماعی خواند و گفت: فعالیت مجاهدانه رییس قوه قضاییه به اعتماد عمومی کمک کرده و آن را ترمیم می‌کند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*