به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه : دیدار مدیر کل زندانهای استان با مددجویان زندان مرکزی

مدیر کل زندانهای استان زنجان بمنظور اطلاع و بررسی مطالبات و درخواست های زندانیان زندان مرکزی زنجان به صورت چهره به چهره با آنان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان زنجان : به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه و با هدف دیدار مستقیم با زندانیان و اطلاع از وضعیت زندان و بررسی مسائل و مشکلات ، محمد جوادی مدیر کل زندانهای استان به همراه معاون اداره کل و مسئولین حفاظت و اطلاعات ، بازرسی و قضائی در زندان مرکزی زنجان حاضر شدند .

مدیر کل زندانهای استان در این بازدید و دیدار چهره به چهره ، وضعیت خدمات ارائه شده به زندانیان را مورد بررسی قرار داده و بر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در داخل زندانهای استان تاکید نمود.

جوادی در این دیدار ، تقویت باور های دینی زندانیان را یکی از مهم ترین و اصلی ترین روش های اصلاحی و تربیتی قلمداد و رعایت حقوق  شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان را خصیصه ویژه زندانیانی در ایران دانستند.

در ادامه مدیر کل زندانهای استان با قدر دانی از تلاش های مسئولین قضائی استان در مساعدت و کمک به رفع مشکلات زندانیان استان ، اقدامات صورت گرفته در موضوع کاهش جمعیت کیفری و اعطای امتیازات به زندانیان واجد الشرایط استان  را در مقایسه با میانگین  کشوری  بسیار مطلوب ارزیابی نمودند.

تعیین کمیته قیمت گذاری برای کالاهای قابل عرضه ، رسیدگی به پرونده زندانیان جرایم غیر عمد ، انجام بازرسی های هدفمند ، ضرورت حضور فیزیکی مددکاران در داخل بندها و ارائه آموزش های لازم به زندانیان با هدف آشنایی با حقوق قانونی بر اساس دستورالعمل های سازمانی از نکات مورد تاکید مدیر کل زندانهای استان در بازدید از این زندان بود .

در پایان این دیدار جوادی مدیر کل زندانهای استان ضمن دیدار با زندانیان و بررسی مسائل مطروحه ، از تلاش های صورت گرفته در اجرای برنامه های فرهنگی در این زندان قدر دانی و دستورات لازم در خصوص رسیدگی به در خواست های قانونی آنان را صادر نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*