برگزاری همایش کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان در زندان مرکزی زنجان

با حضور رئیس کل دادگستری ، دادستان مرکز استان و رؤسای دادگستری و دادستان های شهرستانهای تابعه و جمع زیادی از مسئولین قضایی همایش کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی زنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : در ابتدای این مراسم جوادی مدیر کل زندانهای استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان ، شهدای انقلاب ، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم به ویژه شهید مظلوم آیت اله دکتر بهشتی و یاران با وفای ایشان و تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه ، برگزاری این جلسات را گامی مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندانها دانسته و عزم و اراده هر چه بیشتر دستگاه قضائی استان را در استفاده از ظرفیت های قانونی برای کاهش مجازات زندان را خواستار شدند .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین صادق نیارکی بر رویکرد اصلاحی در زندان اشاره و گفت : امروزه کارهای فرهنگی به ویژه انس با قرآن  تقویت باور های دینی یک کار ثابت برای زندانهاست که می بایست با این اقدامات ارزشمند زندانها به کانون اصلاح تبدیل شوند .

رئیس کل دادگستری استان ریشه بسیاری از گرفتاری های کنونی در سطح جامعه را بیکاری دانسته افزودند : توسعه حرفه آموزی و اشتغال و ایجاد زمینه درآمد برای خانواده زندانیان باید سر لوحه برنامه های زندان قرار گیرد و در این زمینه تمامی مسئولین استانی با همت مضاعف می بایست زندانهای استان را همراهی کنند . رئیس شورای قضائی استان در این همایش با قدردانی از مسئولین قضائی حاضر در جلسه به جهت تلاش های صورت گرفته در کاهش آمار موجودی و میزان ورودی های زندان ، از افزایش ۵۶ درصدی وجوه نقدی کمک های مردمی در ستاد دیه خبر داد که تاکنون زمینه آزادی ۴۳ نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد استان را به همراه داشته است .

در حاشیه این مراسم و به مناسبت کسب رتبه دوم کشوری در جمع آوری کمک های مردمی برای آزادی زندانیان نیازمند رئیس کل دادگستری از زحمات و تلاشهای مسئولین قضایی ، مدیر کل زندانها و مدیر عامل نمایندگی ستاد دیه در استان با اهداء لوح تقدیر  تجلیل بعمل آوردند .

در پایان این همایش و با برنامه ریزی صورت گرفته و با رعایت پروتکل های بهداشتی مسئولین قضایی استان ضمن دیدار چهره به چهره با مددجویان و بررسی پروندۀ قضائی آنان ، دستورات لازم در خصوص رسیدگی به درخواست های قانونی آنان را صادر نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

*